Locatie: 
Cultuurcentrum Zwaneberg
Contactinformatie: 
tim@vlamo.be
Organisator: 
VLAMO Centraal
Soort activiteit: 
Wedstrijd
30/11/2019 10:30 tot 01/12/2019 20:00

41ste Brassbandkampioenschap

In het weekend van 30 november en 1 december 2019 vindt het Brassbandkampioenschap plaats. Voor de zesde maal in Cultuurcentrum Zwaneberg en voor de 41ste keer sinds het bestaan van het kampioenschap.

Verschillende brassbands strijden er om de kampioenstitel in hun afdeling. De winnaar van dit jaar in de kampioensafdeling mag VLAMO vertegenwoordigen op het Europees Brassbandkampioenschap (= EBBC) van 2020 in Palanga (Litouwen). 

TIJDSSCHEMA

Zaterdag 30 november 2019

  • 11.00 uur - Open afdeling
  • 11.35 uur - Derde afdeling
  • 12.10 uur - Tweede afdeling
  • 12.45 uur - Middagpauze
  • 14.00 uur - Eerste afdeling met hun verplichte werk 
  • 16.10 uur - Eerste afdeling met kun keuzewerken
  • 18.45 uur - Proclamatie

Zondag 1 december 2019

  • 10.00 uur - Kampioenafdeling met hun verplichte werk
  • 13.20 uur - Middagpauze
  • 14.30 uur - Kampioenafdeling met hun keuzewerken
  • 19.00 uur - Proclamatie


DEELNEMERS

  • in Open afdeling: A.M. Brass Band 
  • in Derde afdeling: United Brass 
  • in Tweede afdeling: Mercator Brass Band 
  • in Eerste afdeling: Brass Band Bacchus - Brassband Gent - Brassband Scaldis - Braz’art - Kon. BB de Grensbewoners (Smeermaas) 
  • in Kampioensafdeling:  Brass Band Heist - Brass Band Leieland - Brassband Buizingen - Brassband Willebroek - Brassband Zele - Festival Brass Band - Kortrijk Brass Band - Noordlimburgse Brassband.

 

VERPLICHTE WERKEN

Kampioensafdeling: Dynasty – Peter Graham (compositieopdracht)
beschikbaar vanaf 17/06/2019 via Bandpress

Eerste afdeling: Alpina Brass – Jan Van der Roost (11’)
beschikbaar vanaf 10/06/2019 via deHaske

Tweede afdeling: Lions of Legends – Thierry Deleruyelle (11’45’’)
via deHaske

Derde afdeling: Purcellian Fantasia – Jan de Haan (11’30’’)
via deHaske

Open afdeling: geen verplicht werk (zie reglement)
 

KEUZEWERKEN

In alfabetische volgorde

Open afdeling: Choralia (Bert Appermont), Knoxville 1800 (James Curnow) en Prelude, Song and Dance (John Golland)

Derde afdeling: Red Mountain (Marc Jeanbourquin)

Tweede afdeling: A Brief Symphony of Time (Simon Dobson)

Eerste afdeling: Another World’s Hell (Simon Dobson), Chivalry (Martin Ellerby), Facets of the Heart (Tom Davoren), Opus 87, The Story of a Sovjet Genius (Tom Gontier), Sinfonietta N°3 (Etienne Crausaz)

Kampioensafdeling: ***** (Ludovic Neurohr) x2, A Brussels Requiem (Bert Appermont), Cycles (Stan Nieuwenhuis), A journey of the Lone Wolf (Simon Dobson), Joy (Ward Dierick), REM-Scapes (Thomas Doss) en The 39th Parallel (Peter Graham).
 


JURY

  • Florent Didier (F) 
  • Peter Graham (UK) 
  • Sheona White (UK)


TICKETS

Basisprijs: 15 euro
Weekendticket: 25 euro

Tickets online te bestellen via CC Zwaneberg of ter plaatse aan de kassa. 

 

REGLEMENT

Naar aanleiding van het Rondetafelgesprek en de daarop volgende vragenlijst werd het reglement aangepast, raadpleeg het volledige reglement (goedgekeurd door de Raad van Bestuur d.d. 27/05/2019) voor alle details.


INSCHRIJVEN

De inschrijvingen werden afgesloten op 15 september 2019.