Op zondag 8 maart 2026 organiseren VLAMO en AMWD Geel de twintigste editie van 'Con Trastes', de VLAMO gitaardag.
Op deze dag staat de gitaar in al zijn facetten centraal. Voor elk niveau en elke leeftijd zijn er aangepaste workshops.
Deadline inschrijvingen: 22 februari 2026
AMWD Geel - 3e en 4e graad
Stationsstraat 29 - 2440 Geel
Kerk Elsum - 2e graad + slotconcert
Dr.-Peetersstraat 88 - 2440 Geel
| Uur | Wat |
|---|---|
| 11u30 | ONTHAAL in Kerk Elsum - 2e graad |
| ONTHAAL in AMWD Geel - 3e en 4e graad | |
| 12u00-13u15 | 1e workshop |
| 13u15-14u00 | MIDDAGPAUZE |
| 14u00-15u15 | 2e workshop |
| 15u15-15u45 | PAUZE |
| 15u45-16u30 | 3e workshop: gezamenlijke repetitie gitaarorkest |
| 16u45 | Deuren open voor publiek Kerk Elsum |
| 17u00 - ca. 18u00 | SLOTCONCERT |
| Toonmoment Gitaarorkest & Concert gitaarduo, Chris Ruebens en Mindaugas Stumbras |
12u00-13u15: 1e workshop & 14u00-15u15: 2e workshop
Graad 2:
Graad 3.1 en 3.2:
Vanaf graad 3.3:
15u45-16u30: 3e workshop
In principe voor iedereen: gezamenlijke repetitie gitaarorkest om te spelen op het slotconcert
17u00 - ca. 18u00: SLOTCONCERT
Prijs
Om in te schrijven vul je het online inschrijvingsformulier in.
Je inschrijving is pas definitief als het inschrijvingsgeld is betaald op rekeningnummer BE96 0013 6643 9505 van VLAMO vzw, met vermelding 'Con Trastes + jouw naam' én het bezorgen van alle gevraagde gegevens.
Deadline inschrijvingen: 22 februari 2026
Een lunchpakket, vieruurtje en drinken breng je zelf mee.
Gelieve je gitaar, een pupiter (gelabeld), voetsteuntje en stemapparaatje mee te brengen.
Concerttickets: 10 euro
Voor deelnemers aan de gitaardag en voor kinderen t.e.m. 12 jaar zijn de concerten gratis.
Concerttickets kan je reserveren bij je inschrijving via het online inschrijvingsformulier of mail naar elke@vlamo.be.
17u00 - ca. 18u00 SLOTCONCERT
Kerk Elsum, Dr.-Peetersstraat 88 - 2440 Geel
Gitaarorkest
Samenspel zoals je het nog nooit hebt meegemaakt! Chris Ruebens is van alle gitaar(-en zang!)markten thuis en laat je met zijn aanstekelijk enthousiasme noten spelen die je niet voor mogelijk hield. In deze workshop gaan we aan de slag met zijn compositie 'Paisaje rumbero con percusion' om dit op het einde van de dag samen met hem en zijn duopartner te spelen op het slotconcert.
Beluister hier het werk.
Ukelele
Even genoeg van gitaren en 6 snaren? Dan zorgen we voor een kleiner formaat tijdens de workshop ukelele met Martje Sermeus, leerkracht aan MaGo Antwerpen. Hier leer je de basiskneepjes en hoe je kan begeleiden op dit veelzijdige instrument. Deze workshop is gericht op leerlingen vanaf de 3e graad en focust op samen spelen, zingen en muzikaal experimenteren. Een fijne kans om je muzikale horizon te verbreden.
Soundscape, Ableton - Tim Courtyn
In deze workshop leren we samen de basis van werken met muzieksoftware Ableton en hoe we dit kunnen gebruiken om meer uit onze gitaar te halen. We gebruiken op deze manier technologie om ons instrument creatief in te zetten en het volledig anders te doen klinken. Het resultaat wordt een imposante soundscape, waar het geheel groter wordt dan de som van alle gitaren!
Malinese Kora Muziek - Haroun Iqbal
Hoewel het bij ons niet voorkomt, heb je in West-Afrika de Kora. Een 21-snarige harp met de snaren in twee rijen in plaats van één. Wat de muziek op dit instrument zo uniek maakt, is dat elke compositie bestaat uit een héél toegankelijke begeleiding en melodie die slechts uit enkele maten bestaat. Virtuositeit in deze muziek komt niet in de moeilijkheidsgraad van het stuk, maar in hoeveel variaties je op deze begeleidingen en melodieën kan verzinnen. In deze workshop leren we een traditionele Kora compositie uit Mali. Eerst leren we de basis baslijn en melodie en telkens als je iets onder de knie hebt, leren we op dit materiaal variëren en variëren tot je eindeloos op één compositie kan blijven spelen.
Flamenco en improvisatie
Mindaugas Stumbras is een van de meest vooraanstaande Litouwse jazzgitaristen en componisten. In deze workshop leer je flamenco en improvisatie en word je helemaal in zijn muzikale wereld gezogen.