Wanneer
16.03.2025, 09:30 tot 19:00
Locatie
Pelt (Neerpelt), Kunstacademie Noord-Limburg
Contact
Soort activiteit
Vorming

Con Trastes, gitaardag

Op deze dag staat de gitaar in al zijn facetten centraal. Voor elk niveau en elke leeftijd zijn er aangepaste workshops en masterclasses.

Waar

Kunstacademie Noord-Limburg (KANL) - 3e en 4e graad
Toekomstlaan 9 - 3910 Pelt (Neerpelt)

Dommelhof - 2e graad + slotconcert
Toekomstlaan 5 - 3910 Pelt (Neerpelt)

Programma

Uur Workshop/masterclass Lesgever
09u30 ONTHAAL in KANL indien je deelneemt om 10u00
10u00-12u00 Gitaarensemble 'Little stories, Chapter 2' - 3e en 4e graad Marleen Casteele
12u00-13u00 MIDDAGPAUZE
12u30 ONTHAAL in KANL voor 3e en 4e graad
ONTHAAL in Dommelhof voor 2e graad
13u00-14u30 Masterclass (*) - vanaf graad 3.3 Maarten Vandenbemden
Masterclass (*) - vanaf graad 3.3 Stein Verrelst
Opnametechnieken - 3e en 4e graad Menno Buggenhout
Flamenco technieken - 3e en 4e graad Wim Cops
Soundpainting - 2e graad Johan Sabbe
Gitaarensemble - 2e graad Bert Lietaert
14u30-15u00 PAUZE
15u00-16u30 Masterclass (*) - vanaf graad 3.3 Maarten Vandenbemden
Masterclass (*) - vanaf graad 3.3 Stein Verrelst
Opnametechnieken - 3e en 4e graad Menno Buggenhout
Flamenco technieken - 3e en 4e graad Wim Cops
Soundpainting - 2e graad Johan Sabbe
Gitaarensemble - 2e graad Bert Lietaert
16u30-17u00 PAUZE
17u00-17u30 in Dommelhof Repetitie Gitaarensemble - 3e en 4e graad
Repetitie Gitaarensemble - 2e graad
18u00-19u00 in Dommelhof SLOTCONCERT Toonmomenten Gitaarensemble & Concert Four Aces Guitar Quartet

(*) Je kan slechts 1 masterclass actief volgen. Iedere actieve deelnemer aan een masterclass krijgt ongeveer een half uur les. Neem je graag actief deel, vul dan het online inschrijvingsformulier in en mail je keuzewerk (in PDF) naar elke@vlamo.be.
De deelnemersplaatsen zijn beperkt, maar iedereen kan de masterclasses passief, als toeschouwer, bijwonen. Hiervoor hoef je niet in te schrijven. 

Inschrijven

Prijs

  • Deelnemers 2e graad: 10 euro
  • VLAMO-leden 3e en 4e graad: 25 euro
    Indien je academie lid is van VLAMO, geldt dit ook voor jou. 
  • Niet-VLAMO leden 3e en 4e graad: 30 euro

Heb je een UiTPAS en recht op het kansentarief? Dan krijg je korting op bovenvermelde prijzen. 

Om in te schrijven vul je het online inschrijvingsformulier in

Deelnemers aan een masterclass mailen ook het keuzewerk (in PDF) naar elke@vlamo.be
Iedere actieve deelnemer aan een masterclass krijgt ongeveer een half uur les. De deelnemersplaatsen zijn beperkt, maar iedereen kan de masterclasses passief, als toeschouwer, bijwonen. 

Je inschrijving is pas definitief als het inschrijvingsgeld is betaald op rekeningnummer BE96 0013 6643 9505 van VLAMO vzw, met vermelding 'Con Trastes + jouw naam' én het bezorgen van alle gevraagde gegevens. 

Deadline inschrijvingen: 1 maart 2025

Meebrengen?

Een lunchpakket, vieruurtje en drinken breng je zelf mee. 
Gelieve je gitaar, voetenbankje en stemapparaatje mee te brengen. Gitaristen van de 3e en 4e graad brengen ook een pupiter mee. 

Concerttickets slotconcert

Concerttickets: 10 euro
Voor deelnemers aan de gitaardag en voor kinderen t.e.m. 12 jaar zijn de concerten gratis. 

Concerttickets kan je reserveren via het online inschrijvingsformulier of mail naar elke@vlamo.be

18u00-19u00 SLOTCONCERT
in Dommelhof, Toekomstlaan 5 - 3910 Pelt

Toonmomenten

  • Gitaarensemble 2e graad
  • Gitaarensemble 3e en 4e graad

Concert Four Aces Guitar Quartet

Woordje uitleg workshops en slotconcert

Gitaarensemble
We creëren samen 'Little stories, Chapter 2' van Marleen Casteele. Iedereen vanaf de 3e graad is welkom. Elke gitarist heeft zijn inbreng. We gaan mee met elkaar in ritme en muziek, maken keuzes, en zorgen voor een kleurrijke, boeiende workshop. Schrijf tijdig in, want dan krijg je de partituur snel toegestuurd.

Daarnaast zullen er ook twee gitaarorkesten gevormd worden voor gitaristen van de 2e graad onder leiding van Bert Lietaert. Een van 13u00 tot 14u30 en een ander van 15u00 tot 16u30. 

's Avonds, tijdens het slotconcert, brengen we een toonmoment van de verschillende gitaarensembles. 

Opnametechnieken - 3e en 4e graad (2 keer dezelfde workshop)
Menno Buggenhout leert je van A tot Z hoe de beste opnames te maken met je smartphone, tablet, laptop of microfoon en met welke apps en programma's je deze opnames extra kan pimpen. Het komt allemaal aan bod in deze workshop.

Flamenco technieken - 3e en 4e graad (2 keer dezelfde workshop) 
Wim Cops leert je wat Flamenco is, waar het vandaan komt en hoe het klinkt. Die klank zoeken we op gitaar, waarbij je dus ook vele nieuwe klanken uit je gitaar leert halen. Je leert akkoorden aanslaan zonder plectrum met een “Rasgeado” en we bekijken het ritme: het “Compás”. Soleares, Bulerías, Tarantas zijn maar enkele stijlen van deze muziek. We leren deze herkennen en gaan wat dieper in op het karakter ervan. En uiteraard praten we over de grote gitaristen zoals Paco de Lucía, Vicente Amigo, Tomatito, Paco Peña, … Als Flamenco je aanspreekt of je wil gewoon je kennis erover wat uitbreiden, dan is deze workshop iets voor jou.

Soundpainting - 2e graad (2 keer dezelfde workshop)
Soundpainting is een multidisciplinaire universele gebarentaal om live te componeren. De taal is in 1974 uitgevonden door de Amerikaanse componist Walter Thompson en richt zich tot musici, dansers, acteurs en alle artiesten die zich bezig houden met podiumkunsten. De taal telt tienduizenden gebruikers over de hele wereld en omhelst meer dan 1500 tekens waarmee de soundpainter aangeeft wat van een performer verwacht wordt. In deze workshop leer je samen spelen zonder partituur, onder leiding van soundpainter Johan Sabbe die je via gebarentaal uitlegt wat je kunt doen.

Slotconcert

  • Toonmoment Gitaarensemble 2e graad
  • Toonmoment Gitaarensemble 3e en 4e graad
  • Concert Four Aces Guitar Quartet, bestaande uit Inti de Maet, Maarten Vandenbemden, Menno Buggenhout en Stein Verrelst. 

Reeds vele jaren staat het Four Aces Guitar Quartet voor vier mannen, vier gitaren en alle gevolgen vandien. Of ze nu spelen in Amerika, Azië of Europa, steeds weer laten deze vier heren zien wat de magische combinatie van minstens 24 snaren allemaal teweeg kan brengen.